Μεταφέρουν στη σκηνή γνωστές ιστορίες του παραμυθά Αισώπου, στην πιο σύγχρονη και απρόσμενη εκδοχή τους, με μουσική , τραγούδι και εναλλαγές που θυμίζουν σε ταχύτητα κάτι από… κόμιξ!
Η διαδραστική παράσταση ΑΙΣΩΠΟΥ ΚΟΜΙΞ!, που συνεχίζεται για δεύτερη χρονιά με πολύ μεγάλη επιτυχία, προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όλους τους μικρούς μας φίλους (από 3 ετών) γιατί προσφέρει μία ολοκληρωμένη θεατρική εμπειρία. Όπως μας λέει και ο σκηνοθέτης: “Η διάδραση μας κάνει οδηγούς αλλά μας κάνει και συνταξιδιώτες”…
Συνέντευξη με τον Πέτρο Δαμουλή, σκηνοθέτη – μουσικό της παράστασης «Αισώπου Κόμιξ!» στο culturenow.gr: https://goo.gl/VtyOtK (2015)
No Comments