Η μουσική στην παράσταση του «Μικρού Νότου» αντλεί την έμπνευσή της από την παράδοση και είναι έτσι υφασμένη που είναι απολύτως στα μέτρα της!
Η κοινή μας αγάπη για τον λαϊκό πολιτισμό και η ζεστασιά, η αγνότητα που φέρνει η αισθητική του, ήταν ήδη το κίνητρο για να συνεργαστώ με τον «Μικρό Νότο».
Η πρόκληση ήταν να καταφέρουμε να χωρέσουμε όλα όσα θέλαμε στην διάρκεια της παράστασης, να αναδείξουμε όσο το δυνατόν περισσότερα τραγούδια, έθιμα και δρώμενα, με τέτοιον τρόπο που να ενσωματωθούν στο παραμύθι της «Κυρά Καλής».
Συνέντευξη με τη μουσικοπαιδαγωγό Ελένη Τσούτσια στο Ταλκ, για την παράσταση «Γύρω – γύρω μήνες» (2016)
No Comments